https://www.yeninesilyazilim.com.tr
https://www.yeninesilyazilim.com.tr

23 NİSAN DEVİR TESLİMİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında koltuğunu Üçler İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Beril Özen’e devretti. Başkan Zolan, ziyarette koltuğunu 4. Sınıf öğrencisi Beril Özen’e devretti. Başkanlık makamına oturan küçük Özen burada yaptığı konuşmada tüm çocukların ve Türk milletinin bayramını kutlayarak, “Bu güzel günü bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve bana bu koltuğu devreden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum. Bu güzel günde dileğim tüm çocukların barış kardeşlik ve huzur içinde yaşayıp tüm imkânlardan eşit faydalanabilmesidir” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Vakıfbank İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Elif İkra Karaçor’a teslim etti. Bu yıl 23 Nisan’ın bayramın son gününe ve pazar gününe denk gelmesi dolayısıyla o gün çocuk ziyaretçileri belediyede ağırlayamadıkları ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Koltuğumuzu sağlam ellere emanet ediyoruz” diyerek makam koltuğunu Vakıfbank İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Elif İkra Karaçor’a emanet etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Sakarya Ortaokul öğrencisi 7’ncisınıf öğrencisi Sıla Çakar’a devreden Başkan Özbaş, minik Başkana talimatlarını sordu. Minik başkan telefon ile birim müdürlerine bölümleri ile ilgili talimatlar vererek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Depremin ardından başlattıkları yardım kampanyasında Şıla’nın çok desteği olduğunu ifade eden Başkan Özbaş, “Küçük yaşına rağmen bizleri bir gün bile yalnız bırakmadı. Erken saatlerde gelip, geç saatlere kadar bizimle birlikte deprem bölgesindeki kardeşlerimize destek vermek için yardımlarımıza katıldı. Minik bedenin de koca bir yürek taşıyan güzel kızımıza teşekkür ediyorum. Yardım çalışmalarımızda kendisine 23 Nisan’da başkanlık koltuğu için söz vermiştim. Çok şükür Rabbim bizlere bugünleri gösterdi, sözümüzü yerine getirdik.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hafta sonu yurt genelinde olduğu gibi Denizli’nin Çalilçesinde de coşkuyla kutlandı. Haftanın ilk mesai gününde ise, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın makam koltuğuna oturarak kısa süre başkanlık yapan Gazi İlkokulu 4.sınıf öğrencisi İlker Savuran, Başkan Akcan’dan belediye çalışmalarıyla ilgili brifing aldı. Akcan, Çal’ın marka değerinin arttığını, en önemli icraatında bu olduğunu söyledi. Akcan, Çal’da yaptıkları en önemli çalışmanın ise, ilçenin marka değerini yükseltmek olduğunu söyledi. Başkan Akcan, açıklamasına şöyle devam etti; “Doğası, tarihi ve temiz havası ile Çal yaşanılabilir bir ilçemiz. Bu ilçenin marka değeri her geçen zamanda yükseliyor. Arazilerimiz değerleniyor. Turizm çalışmalarımız iyi gidiyor, Çal her geçen zaman da daha da iyi tanınıyor. Kısacası Çal’ın marka değeri arttı. Bundan sonra ki hedefimiz bu değere tavan yaptırmak.”


2023-04-24 16:08:31